UEFA Nations League Fixtures

You will know from this post, about UEFA nations league fixtures and groups and team name. So stay with us and see the below. If you want, you can visit www.uefa.com or Wikipedia.

FixturesPoint Table

Groups

Group- A1
Bosnia and Herzegovina
Italy
Netherlands
Poland
Group- A2
Belgium
Denmark
England
Iceland
Group- A3
Croatia
France
Portugal
Sweden

Group- A4
Germany
Spain
Switzerland
Ukrane
Group- B1
Austria
Northern Ireland
Norway
Romania
Group- B2
Czech Republic
Israel
Scotland
Slovakia
Group- B3
Hungary
Russia
Serbia
Turkey

Group- B4
Bulgaria
Finland
Ireland
Wales
Group- C1
Azerbaijan
Cyprus
Luxembourg
Montenegro
Group- C2
Armenia
Estonia
Georgia
North Macedonia
Group- C3
Greece
Kosovo
Moldova
Slovenia

Group- C4
Albania
Belarus
Kazakhstan
Lithuania
Group- D1
Andorra
Faroe Islands
Latvia
Malta
Group- D2
Gibraltar
Liechtenstein
San Marino

UEFA Nations League Fixtures

September 2020

Thursday 3rd September

Faroe Islands3-2Malta
Finland0-1Wales
Germany1-1Spain
Latvia0-0Andorra
Moldova1-1Kosovo
Russia3-1Serbia
Slovenia0-0Greece
Turkey0-1Hungary
Ukraine2-1Switzerland
Bulgaria1-1Ireland

Friday 4th September

Belarus0-2Albania
Italy1-1Bos&Herz
Lithuania0-2Kazakhstan
Netherlands1-0Poland
Norway1-2Austria
Romania1-1N Ireland
Scotland1-1Israel
Slovakia1-3Czech Rep

Saturday 5th September

Gibraltar14:00San Marino
N Macedonia14:00Armenia
Azerbaijan17:00Luxembourg
Cyprus17:00Montenegro
Estonia17:00Georgia
Iceland17:00England
Denmark19:45Belgium
Portugal19:45Croatia
Sweden19:45France

Sunday 6th September

Andorra14:00Faroe Islans
Wales14:00Bulgaria
Hungary17:00Russia
Ireland17:00Finland
Slovenia17:00Moldova
Kosovo19:45Greece
Malta19:45Latvia
Serbia19:45Turkey
Spain19:45Ukraine
Switzerland19:45Germany

Monday 7th September

Kazakhstan15:00Belarus
Albania19:45Lithuania
Austria19:45Romania
Bos&Herz19:45Poland
Czech Rep19:45Scotland
Israel19:45Slovakia
Netherlands19:45Italy
N Ireland19:45Norway

Tuesday 8th September

Armenia17:00Estonia
Georgia17:00Macedonia
Belgium19:45Iceland
Cyprus19:45Azerbaijan
Denmark19:45England
France19:45Croatia
Luxembourg19:45Montenegro
San Marino19:45Liechtenstein
Sweden19:45Portugal

October 2020

Thursday 8th October

Armenia17:00Georgia
Bos&Herz19:45Netherlands
Estonia19:45N Macedonia
Israel19:45Czech Rep
Liechtenstein19:45Gibraltar
N Ireland19:45Austria
Norway19:45Romania
Poland19:45Italy
Scotland19:45Slovakia

Friday 9th October

Andorra19:45Malta
Croatia19:45Sweden
England19:45Belgium
Faroe Island19:45Latvia
France19:45Portugal
Iceland19:45Denmark
Luxembourg19:45Cyprus
Montenegro19:45Azerbaijan
Russia19:45Turkey
Serbia19:45Hungary

Saturday 10th October

Kazakhstan14:00Albania
Ireland14:00Wales
Finland17:00Bulgaria
Lithuania17:00Belarus
Greece19:45Moldova
Kosovo19:45Slovenia
Spain19:45Switzerland
Ukraine19:45Germany

Sunday 11th October

Scotland14:00Czech Rep
Estonia17:00Armenia
Liechtenstein17:00San Marino
N Macedonia17:00Georgia
Norway17:00N Ireland
Italy19:45Netherlands
Poland19:45Bos&Herz
Romania19:45Austria
Slovakia19:45Israel

Monday 12th October

Azerbaijan17:00Cyprus
Croatia19:45France
England19:45Denmark
Faroe Island19:45Andorra
Iceland19:45Belgium
Latvia19:45Malta
Montenegro19:45Luxembourg
Portugal19:45Sweden
Russia19:45Hungary
Turkey19:45Serbia

Tuesday 13th October

Belarus19:45Kazakhstan
Bulgaria19:45Wales
Finland19:45Ireland
Germany19:45Switzerland
Greece19:45Kosovo
Lithuania19:45Albania
Moldova19:45Slovenia
Ukraine19:45Spain

November 2020

Thursday 12th November

Azerbaijan17:00Montenegro
Belarus17:00Lithuania
Albania19:45Kazakhstan
Belgium19:45England
Cyprus19:45Luxembourg
Denmark19:45Iceland
Portugal19:45France
Sweden19:45Croatia

Friday 13th November

Georgia17:00Armenia
Bulgaria19:45Finland
Germany19:45Ukraine
Moldova19:45Greece
N Macedonia19:45Estonia
San Marino19:45Gibraltar
Slovenia19:45Kosovo
Switzerland19:45Spain
Wales19:45Ireland

Saturday 14th November

Czech Rep14:00Israel
Malta14:00Andorra
Latvia17:00Faroe Island
Romania17:00Norway
Slovakia17:00Scotland
Turkey17:00Russia
Austria19:45N Ireland
Hungary19:45Serbia
Italy19:45Poland
Netherlands19:45Bos&Herz

Sunday 15th November

Albania14:00Belarus
Kazakhstan14:00Lithuania
Belgium17:00Denmark
England17:00Iceland
Croatia19:45Portugal
France19:45Sweden
Luxembourg19:45Azerbaijan
Montenegro19:45Cyprus

Monday 16th November

Armenia17:00N Macedonia
Georgia17:00Estonia
Gibraltar19:45Liechtenstein
Greece19:45Slovenia
Kosovo19:45Moldova
Ireland19:45Bulgaria
Spain19:45Germany
Switzerland19:45Ukraine
Wales19:45Finland

Tuesday 17th November

Andorra19:45Latvia
Austria19:45Norway
Bos&Herz19:45Italy
Czech Rep19:45Slovakia
Hungary19:45Turkey
Israel19:45Scotland
Malta19:45Faroe Island
N Ireland19:45Romania
Poland19:45Netherlands
Serbia19:45Russia

Leave a Reply